Vyrai ir mėsa

Niekaip nenutyla šis klausimas mano galvoje.

Šiandien didžiojoje XXX sutikau bičiulį, kurį aplankė nušvitimas dėl sveikesnės mitybos. Jis tarsi guosdamasis pareiškė, kad imasi gyventi sveikiau (jo krepšelyje voliojosi tik bananai ir kiviai, o bene daugiausia vietos užėmė maišeliai). Taip pat jis pasakė, kad „nuo šiol valgys mėsą TIK du kartus per savaitę“. „Na“, – pamaniau. – „Pagaliau sutikau bendramintį!“

Jau seniai tikiu prielaida, kad a) mėsos žmogui reikia, nes joje esamų mikroelementų derinių neatstos kiti, pavyzdžiui, vegetariški produktai, tačiau b) kasdien mėsos valgyti nereikia, nes, tikėtina, kad gausiu daugiau nuodų, nei naudos. Todėl mėsą valgau, bet ne daugiau kaip kelis kartus per savaitę. Ir nesinori daugiau – juk tie daug įvairių valgomų dalykų yra, tik spėk rinktis.

Tačiau iš kur ta vyrų kietakaktiška nuostata dėl mėsos? Kodėl 95 proc. (skaičius apytikslis) mano sutiktų vyrų įsitikinę, kad jiems mėsą valgyti būtina kasdien? Kad visi kiti produktai (košės, salotos, pieno produktai ir t.t.) – ne maistas? Jie VYRAI, todėl PRIVALO valgyti mėsą?

Kodėl vyrai jogai, kurie praktikuoja vegetarišką virtuvę – stiprūs, gražūs ir dar gyvi? :) Pasirodo, yra tokių musculinum, kurie paneigia mėsos būtinumo vyrams teoriją.

Eh, vyrai… Kad ir kaip purkštaučiau, vis tiek, norėdama mieląjį pamaloninti patiekalu, keliausiu pirkti sintetinės mėsos. Juk jau ne kartą buvau nesuprasta dėl vegetariškų patiekalų, meiliai pavadintų „garnyrais“…

P.S. ne į temą – mano pirkinių krepšelyje šiandien: ekologiški žirnių miltai, grikių miltų makaronai, rūgpienis, grietinė, pom.padažas be konservantų, akiniai nuo saulės naujam sezonui, moto tepalai ir darbinės pirštinės :)

Maitintis

8 responses to Vyrai ir mėsa


  1. Na aš be mėsos negaliu ne dėl to kad „Jie VYRAI, todėl PRIVALO valgyti mėsą“ 😉 tai tiesiog laaabai skanu 😉

    Vien košytėmis ar vaisiais niekada normaliai nepavalgau, o jei ir pavalgau, tai jausmas kad tiesiog užkimšau pilvą, vietoj to, kad būčiau įsimetęs mėsytės…

    Daržovės ir kiti ingridientai tai tik puikus papildas mėsai! ;-))

  2. Nagi, panele su motociklu, juk puikiai žinote, kad senų senų senovėje nusistovėjo tokia tvarka – moterys renka uogas ir vaisius, kasa šaknis, neša vandenį ir tvarko namus, o vyrai [b]medžioja[/b]. buvo genčių, kuriose tvarka buvo kiek kitokia, medžiodavo dažnai ir moterys, tačiau gyvybiškiausia buvo ta pirmoji. ji ir išsilaikė iki šių dienų. kiek tai susiję su mėsos produktų vartojimų dabar, XXI amžiuje, tačiau pasąmonėje ne vienas vyras, pirkdamas faršą maksimoje, save laiko medžiotoju, aprūpinančiu namus maistu.

    bet kaip [b]vyras[/b] pritariu Andrui viršuje :)

  3. Man taip pat mėsa tiesiog skanu.

  4. 😀 džiaugiuosi jūsų komentarais! Pritarimo ir nesitikėjau… Bet kalbant apie gilią, žilą senovę – juk ne visi medžiotojais buvo?
    Nesu šitame mokslų daktarė, bet vis tiek manau, kad kasdienis mėsos poreikis yra daugiau įsitikinimas (turbūt kaip rūkymas, kurio nesinori mesti, nes… nesinori :)) Turiu keletą draugų-vyrų, kurie sėkmingai sumažino mėsos kiekį per savaitę ir sugeba pasisotinti.
    Turiu ir aš dalyką, kurio nesugebu mesti – jau 10 metų rytais valgau tą patį… reiks tik susižinoti, kiek tai sveika ar nesveika :)

  5. O aš nusprendžiau atsisakyti mėsos jau prieš kokius 3 mėnesius, nes jei perki ją iš parduotuvės, tik terši savo organizmą :)(valgydamas, žinoma). Iš pradžių atrodė keista, lyg ir jėgų nėra, o po tiek laiko jaučiu, kad esu lengvas, energingas ir stiprus :) Ir nebūtinai reikia neatsilikti nuo kažkokios nusistovėjusios tvarkos, kaip Valdemaras sako. Mūsų gyvenimas, tai ir žiūrėkim, kas geriau mūsų savijautai ;). Bet nepabandęs negali žinoti kaip geriau… Aš pabandžiau ir man – liuksas.

  6. Henrikas

    Et, mėsa tikrai nebūtina. Ilgą laiką buvau vegetaras, o dabar mėsą valgau retai, galiu be mėsos būti ir nejausti, kad ko nors racione trūksta:) bet labai mėgstu riešutus:)