Vaistai pagirioms ir ne tik

Ne, man ne pagirios dabar. Tik pagalvojau išdėstyti savo požiūrį į vaistus.

Pastebėjote, daugelis, nuoširdžiai norėdami padėti, tuoj imasi siūlyti – „gal tabletę?“ „Mielieji, ne… – sakau paprastai. – Vandens ir leiskit iškišt liežuvį pro langą“.

Man keista, kodėl taip dažnai savo uždirbamais pinigais remiame farmacijos pramonę, o organizmui padovanojame chemijos dozę? Juk galvos svaigimas, pykinimas ir kiti simptomai – tai ženklas, kad organizme kažko trūksta. Pavyzdžiui, vandens, gliukozės ar kitų elementų. Kodėl į skrandį įsimetame tabletę, užuot išgėrę kelias stiklines vandens ir išlindę į lauką pakvėpuoti oru (deguonis juk padeda geriau įsisavinti reikalingas medžiagas)? Ima pyktis, kokie būname lepūs, tingūs ir neracionalūs… Susigundome 5 minučių sprendimu, o save pasmerkiame dehidratacijai ir kitiems de- procesams.

Kaip tyčia, per atostogas apsirgau. Ant stalo voliojasi šūsnis receptų: tepalams, antibiotikams, kitoms tabletėms. Netrukus lapeliūkščiai keliaus į šiukšliadėžę – „uyyyyyy“. O tuo tarpu, kol atliekami reikalingi tyrimai, įsigijau naują žaislą – termosą. Už 24 Lt. Dabar su juo visur – ar į kiną, ar pasivaikščioti, ar arbatos, ar karšto vyno (šio dar nebandžiau – negaliu, sirguliuoju). Geras užsiėmimas – ir skysčių gaunu, ir procesas smagus, ir priežastis paplepėti, nes patraukia aplinkinių dėmesį.

O būtų visai įdomu kurioje apžvalgos aikštelėje susitikti daugiau žmogelių su termosais 😀 Kaip kad susitinkama parūkyti…
vanduo

Maitintis

3 responses to Vaistai pagirioms ir ne tik


  1. Profilio nuotrauka (PZ) PZ

    Aš tai matau pagirias, kaip pasekmę, po kiekvieno poelgio būna pasekmės, kurias turi priimt, o jei išsisukinėsi su visokiom tabletėlėm, tai tiesiog sukčiavimas yra, gal iš viso negerk geriau, jei negali pakelt pasekmių.

    O jei dėl vaistų, tai man keista, kai žmonės neturintys ligų, vos tik kas griebiasi tablečių, turiu vieną grupiokę, kuri turbūt daugiau užpildžius kompensuojamų lapelių, nei kai kurie pagyvenę žmonės, o mergaitė niekuo rimtu neserga, tik jei galvą paskauda, tai skrandį, bet nieko rimto.

    • Ir visokių žmonių yra… Vieni įsikibę tablečių dėl gryniausio įsitikinimo, kad sveika (ir nors kuolu tašyk), kiti tiesiog nežino „kodėl, kas ir kam“ :) Pati nuo vaikystės turėjau pavyzdį, kaip ignoruojama chemija, gal todėl esu pratusi ja abejoti. O progai pasitaikius norisi ir kitus paraginti persvarstyti, kas būtina, o kas ne.

  2. o aš galvoju, ko mano tas liežuvis vis nori kur nors lįsti, tai pro langą, tai pro duris, tai tiesiog burnoje netelpa …dabar žinosiu…pachmielas man chroniškas…tik termoso va neturiu…nors būtų gal visai nieko..hm..pagalvosiu apie tai…būtinai