Dvi retos dienos – Birštone

Ar teko kada matyti, kaip pajuda ledai upėje? Ištisa ledo aikštė, jungianti abu Nemuno krantus, vos per 5 minutes traškėdama ir riaumodama ima keisti savo pavidalą. Iš nežinia kur atplaukusi ledo strėlė milžiniška jėga įsiremia į, rodos, nepajudinamą ledinį asfaltą ir negailestingai perskiria jį kaip panorėjusi. Viskas – kelios minutės ir ledo upės kaip nebūta. Ir reikia gi taip – atvykti į Birštoną būtent šiomis dienomis, atsidurti tikslią minutę būtent toje vietoje ant atodangos! Juo labiau, jog pravažiavome „reikiamą“ posūkį… Tai Didysis Įvykis.

Apie kelionę nuo pradžių
Taigi Birštonas tapo kita mūsų trumpųjų išvykų kryptimi. Kelionės tikslas – pabėgti iš didmiesčio, parelaksuoti sanatorijose ir smagiai papliurpti trijulėje. Ir ką galiu pasakyti – daugiau nei „pavyko!“ Dvi dienos ir visa galybė įspūdžių.

Miestelis šiomis dienomis ruošiasi džiazo festivaliui, visur pavasarėjančiai gražu, žmonės malonūs, aptarnavimas šiltas ir nelupama už kiekvieną užgaištą minutę baseine. Vakar ir šiandien atmirkome uodegas mineraliniame vandenyje su masažinėmis srovėmis, stebėjome varvančius lašus nuo garinių pirčių lubų, susigundėm „Šreko“ procedūra ir viską, išskyrus akis, išsitepėme purvo ir molio mišiniu. Nemeluoju – dar dabar kūnas svaigiam transe, o plaukai glotnūs kaip niekad.

Birštonas ir jo apylinkės – gera vieta paganyti akiai. Niekada nepabosta takas krantine, Vytauto piliakalnis, atodangos, Nemuno kilpos. Ir Prienai – vos 6-7 km Vakarų kryptimi… Kadangi vietoje nenustygstam, pavalgyti nuvažiavome būtent ten (užsukome į rekomenduotą kavinę, kur didelės porcijos labai geromis kainomis – rekomenduosime ir kitiems). Tarp kitko, įvažiuojant į Prienus, Nemunas, matomas nuo tilto, buvo visiškai padengtas ledu, o išvažiuojant po geros valandos – nė lytelės. Tik tada, kai savomis akimis pamatėme tuos akį prikaustančius procesus, supratome didingas Nemuno išdaigas.

Reziumė: 200 km, 140 Lt (kuras, nakvynė kambaryje su židiniu, puikios procedūros, maistas, užkandžiai, gėrimai). Nors ir tingiai kaip Nemuno ledai, bet pajudėjome ir pasimasažavome (kūną, smegenis, nuotaiką) pakankamai!

Keli kadrai:

Kelias į Birštoną – vairuotojo svajonė

Romantiškoji krantinė

Birštone vakar, kovo 23, – Nemunas apšalęs

Šiandien užlipę ant atodangos prie „Sėklytėlės“ pamatom

Ir staiga…

Ledai išplaukia

Birštone – įšalo lyg nebūta

Biuvetėje įsipylėme tikro mineralinio vandens

Purvu puikiai piešiasi! Sugalvojome, ką veikti tas 20 laukimo minučių :)

Judėti

5 responses to Dvi retos dienos – Birštone


  1. Kaip tik vakar vartėme brošiūrėlę apie Birštoną. Būtinai ten nuvyksime pailsėti nuo miesto šurmulio ;>

  2. Būtinai! Aišku, geriausia – ne darbo dienomis, nes kainos gerokai žemesnės. Iš tiesų, kadangi Birštonas yra ne taip jau ir toli, galima net dienai nulėkt. Nuo šiandien prasideda džiazo festivalis, o gegužę – didžkių balionų šventė

  3. Ry

    Norėčiau pamatyti Nemuno ledus ir „Šreko“ procedūras %)
    Ech..

  4. Laba, gal galėtumėte išduoti kavinės pavadinimą įdomumo dėlei? :)

  5. Laba :) oj, kaip vadinasi, nežinau, bet yra kultūros namų pastate.